Dołącz do reprezentacji ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe

Pozostało ostatnie 20 dni rekrutacji do reprezentacji ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe 2019, które odbędzie się 22.07 – 2.08.2019 w Wirginii Zachodniej w Stanach Zjednoczonych. – Zgłoś się samodzielnie, z kilkoma znajomymi, jako uczestnik lub jako IST. By stworzyć 10. osobowe patrole z drużynowymi połączymy Was ze świetnymi zespołami z innych części Polski – mówi komendantka kontyngentu, hm. Agnieszka Pospiszyl.

Światowe Jamboree Skautowe to wydarzenie, w którym harcerz lub harcerka, jako uczestnik może wziąć udział tylko raz w życiu – w wieku 14 -17 lat. Jeśli jesteś w tym wieku i chcesz przeżyć swoją największą i najliczniejszą w nowe przyjaźnie skautową przygodę – zgłoś się do kontyngentu ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe w USA! Nie musisz zbierać 10-osobowego patrolu, połączymy chętne osoby z całej Polski w grupy. Rekrutacja dodatkowa trwa do 20 marca!

Uczestników chętnych do dołączenia do reprezentacji ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe prosimy o kontakt mailowy z komendantką: jamboree2019@zhp.pl.

Ankieta zgłoszeniowa dla IST (osób dorosłych: http://bit.ly/2gVbByJ)

Organizatorzy, Boy Scout of America, zapewniają nocleg w przepięknym, położonym w rezerwacie natury centrum skautowym. Otaczać nas będzie przyroda, a naokoło znajdują się miejsca programowe do raftingu, wspinania po skałkach, jazdy na rowerach crossowych, ogromna arena, na której odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia, czyli wielkie koncerty.

Tylko na Światowym Jamboree Skautowym możesz poznać podobnych sobie nastolatków z całego świata! W wydarzeniu weźmie udział ok. 50 000 młodych ludzi ze 160 krajów świata, w których jest skauting. Jeśli wybierzesz się na Jamboree, koniecznie weź sporo drobnych gadżetów (przypinek, plakietek, chust) na wymianę – wrócisz bogatszy o gadżety z różnych części globu.

Światowe Jamboree Skautowe pokazuje jak zmienia się ruch skautowy, jakie przybiera formy w poszczególnych krajach. To forum do dyskusji na temat globalnej edukacji, o istotnych problemach: migracjach, wierzeniach i religiach czy zmianach zachodzących w przyrodzie.

Ile to kosztuje?

Wpłata uczestnika rozbita jest na:

PF – Participation Fee – czyli wpisowe do Boy Scout of America (pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia oraz programu już w Ameryce) – łącznie 957 dolarów rozbite na 3 raty oraz

CF – Contingent Feee – czyli wpisowe do kontyngentu ZHP (pokrywa koszty wyprawki uczestnika zlotu, przeloty, Home Hospitality i wszelkie koszty organizacyjne ponoszone przez ZHP) – łącznie 4200 złotych rozbite na 4 raty.

Więcej informacji o wpłatach uczestników: https://jamboree2019.zhp.pl/wplaty-uczestnicy/.

Wpłata IST (kadry pomocniczej, dorosłych uczestników zlotu) rozbita jest na:

PF – Participation Fee – czyli wpisowe do Boy Scout of America (pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia oraz programu już w Ameryce) – łącznie 882 dolary rozbite na 3 raty oraz

CF – Contingent Feee – czyli wpisowe do kontyngentu ZHP (pokrywa koszty wyprawki uczestnika zlotu, przeloty, Home Hospitality i wszelkie koszty organizacyjne ponoszone przez ZHP) – łącznie 4200 złotych rozbite na 4 raty.

Więcej informacji o wpłatach IST: https://jamboree2019.zhp.pl/wplaty-ist/.

Więcej informacji o kontyngencie ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe: https://jamboree2019.zhp.pl/.

Oficjalna strona organizatorów 24. Światowego Jamboree Skautowego: https://www.2019wsj.org/.