Podsumowanie spotkania 9 czerwca 2018

Dużo informacji organizacyjnych, meksykańska fiesta i integracja – tak można podsumować drugie spotkanie IST i patrolwych kontyngentu ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe, które odbyło się 9 czerwca 2018 roku w Warszawie. Do harcerzy dołączyli także przedstawiciele Ambasady USA w Warszawie, którzy krok po kroku omówili proces wizowy i rozwiali wszelkie wątpliwości. 

 

Podczas bloku prowadzonego przez Aleksandrę Polesek patrolowi i IST poznali się lepiej, poćwiczyli języki (angielski i hiszpański) i rozruszali w ten pięknu, słoneczny poranek.

W drugim bloku Pani Bożena Magdziak, Consular Assistant, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie wraz z konuslem Ambasady USA w Warszawie opowiadali w jaki sposób wypełnić wniosek wizowy. Uwaga: komenda kontygnetu będzie umawiać uczestników na spotkania wizowe. Nie robimy tego samodzielnie. Osobby niepełnoletnie NIE MUSZĄ przyjeżdżać z rodzicami.

Iga Miłosławska odpowiedzialna za IST opowiedziała o możliwościach pracy podczas WSJ2019. W tym samym czasie Komendantka kontynegntu – Agnieszka Pospiszyl przekazywała wiele ważnych informacji zastępowym.

Wczesnym popułdniem nastał czas na meksykańską fiestę! Niespodzianką dla uczestników i uczestniczek był lunch z foodtrucka – tematycznie, jedliśmy quesadillę z nachos, a na podwieczorek była piniata! I dużo śmiechu przy jej rozbijaniu.

Po przerwie obiadowej rozmawialiśmy o spójnej promocji marki ZHP i kontyngentu za granicą (Marta Bańka), wyprawce zlotowej (Michał Goo Górecki) oraz sposobach pozyskiwania funduszy z FOSE (Magdalena Lenartowicz).

Na końcu, sesja pytań i odpowiedzi: o przeloty, o Home Hospitality, o teren, o zabezpieczenie medyczne…

Odpowiedzi na organizacyjno-logistyczne pytania znajdziecie na naszej stronie w dziale “do pobrania”.

Rozwialiśmy także kilka wątpliwości na temat grywalizacji, o której więcej na stronie: dla IST dla patroli.