Trwa rekrutacja uczestników na WSJ 2019

Chcesz dołączyć Polskiego Kontyngentu na Światowe Jamboree Skautowe 2019 w Wirginii Zachodniej? Zapraszamy! To wielka przygoda, którą możesz przeżyć tylko raz w życiu jako uczestnik (muszą mieć 14 – 17 lat), kilka razy – jako członek International Service Team. To wielka, edukacyjna olimpiada, tysiące ludzi z całego świata, niepowtarzalna możliwość nawiązania długotrwałych przyjaźni i poznania odległych kultur. 

Aby wziąć udział w 24. Światowym Jamboree Skautowym w USA w 2019 roku jako uczestnik, trzeba mieć skończone czternaście lat, ale jeszcze nie być osobą pełnoletnią. Oznacza to, że w Zlocie mogą wziąć udział osoby urodzone między 22.07.2001 r. a 21.07.2005 r. 

Drużyna zlotowa

Drużynę zlotową tworzą 4 zastępy składające się z 9 harcerzy oraz 4 instruktorów – zastępowych, spośród których jeden będzie pełnił także funkcję drużynowego.  

Drużynowi i zastępowi będą mieszkać w podobozach z uczestnikami i razem z nimi uczestniczyć we wszystkich zajęciach programowych. 

Warunki kwalifikacji patroli i drużyn

Warunkiem uczestnictwa w Jamboree jest utworzenie zastępów i drużyn zlotowych. Zastęp składa się z 9 uczestników i 1 pełnoletniego instruktora. Drużyna składa się z 4 zastępów, czyli 36 uczestników i 4 pełnoletnich instruktorów. Jeden z zastępowych obejmuje też funkcję drużynowego zlotowego. 

WIĘCEJ INFORMACJI W DZIALE UCZESTNICY https://jamboree2019.zhp.pl/uczestnicy/

Jak zostać członkiem IST (International Service Team)?

Na potrzeby obsługi 24. Światowego Jamboree Skautowego w USA w 2019 roku zaplanowano udział około 6000 członków IST w tym do 50 osób z Polski. Praca tej grupy podczas imprezy obejmuje wszystkie działania niezbędne do funkcjonowania całego zlotu (zarówno pod względem organizacyjnym, jak i programowym), tak aby zapewnić uczestnikom niezapomnianą i fantastyczną zabawę.

Osoby w IST muszą być gotowe do podjęcia każdego zadania potrzebnego do przygotowania Jamboree, rzecz jasna, na miarę swoich możliwości.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W DZIALE “INTERNATIONAL SERVICE TEAM” https://jamboree2019.zhp.pl/international-service-team-ist/