Zaczynamy przygodę! Zadanie dla IST

Tylko rok i kilka miesięcy dzieli nas od wyjazdu na Światowe Jamboree Skautowe w USA. Chcemy wspólnie przygotować się do tej wyprawy. Komenda Zlotu zaprasza Was do harcerskiego współzawodnictwa patroli i IST naszej reprezentacji. Unlock your adventure to gra, w której będziemy zdobywać mile, niezbędne do dotarcia na Jamboree. Do dzieła!

Na czym polega gra Unlock your adventure?

Dla IST

International Service Team, czyli IST również jest w grze! Każda osoba podejmująca rolę IST również będzie miała przypisane zadania, których realizacja umożliwia zdobycie mil. Mile, tak samo jak w rywalizacji zastępów, będą wymieniane na poszczególne elementy naszej plakietki kontyngentu. Będziecie mieli szansę realizować zadania indywidualne oraz zespołowe.

Jak możemy realizować zadania zespołowe, nie mając przydzielonego zastępu? Mocno wierzymy w system małych grup, więc chcemy, byście i Wy zostali w niego włączeni. Każda osoba z IST zostanie włączona w jeden z patroli IST – stworzonych w całości z członków polskiego IST. Poznacie swoje zastępy na najbliższym naszym spotkaniu, w czerwcu. Zatem nie może Was tam zabraknąć!

Punktacja grywalizacji IST i grywalizacji zastępów będzie prowadzona oddzielnie.

Oprócz plakietki, przewidziane są nagrody za zadania w poszczególnych obszarach, oraz nagrody indywidualne. Mile za poszczególne zadania sumują się i zwiększając szansę wygraną.

Zadania będą publikowane na Facebooku kontyngentu: www.facebook.com/jamboree20191.zhp, www.jamboree2019.zhp.pl oraz przesyłane zastępowym i IST mailem.

Zadanie 1. dla IST – Let’s meet, face to face!

Każdy z nas ma takie doświadczenie: duża przestrzeń miejsca spotkania, przychodzimy ja i mój plecak. Rozglądam się wokół. Jest gwar, pochodzący od zebranej już sporej grupy osób. Patrzę po twarzach, przyglądam im się bacznie, ale coś nie widzę znajomych rysów. Nieznane mi twarze, też mają plecaki, bo zaraz zaczynamy wspólnie przygodę – jako jedna grupa.

Czy pamiętacie, co wtedy czuliście? Niepokój? Ciekawość? Ekscytację? Niepewność?

Co pomogło Ci przełamać pierwsze lody? Do kogo pierwszego udało się zagadać?

Co się stanie w Stanach na jamborowym polu namiotowym, w cieniu setek barwnych flag i w gwarze tysiąca języków, to jest jeszcze owiane tajemnicą. Nim tam się zjawimy, mały sprawdzian – jak Wam idzie zagadanie do kontyngentowych współtowarzyszy?

To jest pierwsze zadanie dla każdego i każdej w IST i pierwsza szansa na zdobycie mil niezbędnych do dotarcia na Jamboree.

Każde z Was zostało w losowy sposób przydzielone do innej osoby, która również jedzie na Jamboree jako polskie IST. Zadaniem każdego z Was jest nawiązać ze sobą kontakt oraz przeprowadzić wywiad z drugą osobą, w trakcie którego dowiecie się, co robi Wasza para harcersko, zawodowo i w czasie zupełnego relaksu. Na podstawie tego wywiadu przygotujcie krótki filmik oraz opis tej osoby – jej wideowizytówkę. Ważne, żebyście to Wy, a nie Wasza osoba z pary, byli głównymi narratorami i narratorkami tego krótkometrażowego dzieła.

Film ma trwać co najmniej 30 sekund, ale maksymalnie 1 minutę – chcemy, żebyście z pierwszego kontaktu z nowo poznanym IST wyciągnęli samą esencję.

Opis do filmu powinien mieć od 500 do 1500 znaków w formacie doc. docx. lub odt.

Filmy przesyłajcie w formacie .mp4, .wmv, .wma lub .avi, opisy zaś w 2 kopiach – 1 w Wordzie, 1 w PDF.

Co jest w cenie, czyli za co będziecie doceniani:

 • Attention to details – Dopracowanie szczegółów, czyli z jaką starannością zostało wykonane zadanie
 • Creativeness – Pomysłowość, czyli czym oceniających zaskoczyło wykonanie zadania
 • Resourcefullness – Zaradność i minimalizm, czyli jak przy małych środkach osiągnąć niesamowite efekty
 • Punctuality – Terminowość, czyli czy kazaliście na siebie czekać
 • Diversity&Inclusion – Pozytywne nastawienie do różnorodności, czyli czy Wasze dzieło zawiera elementy, które będą czytelne dla osób niepolskojęzycznych (dodatkowe elementy w językach inny niż polski) lub nawiązania do nie tylko polskiej kultury
 • Extra mile – Niespotykany atut, czyli co dodaliście od siebie w wykonaniu, co świadczy o Waszym mega zaangażowaniu

Wykonanie tego zadania to pierwszy krok ku przygodzie, jak również pierwszy krok przy tworzeniu Waszych patroli.

Na wykonanie zadania macie 2 tygodnie, do 20 maja. Pliki przesyłajcie na witrynę pod naszym aliasem IST: ist2019@grupy.zhp.net.pl.

Instrukcja obsługi witryny Office 360 dla osób średniozaawansowanych”

 • wejdź na swoją Pocztę,
 • zjedź w dół do „Grupy”,
 • kliknij na grupę „IST 2019”
 • na pasku zadań, gdzie wyświetlają się przyciski „Konwersacje”, „Pliki”, Kalendarz”, naciśnij trzy kropeczki, które są na końcu tego paska
 • Wybierz „Witryny”
 • Ta-da! 🙂

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości piszcie: iga.miloslawska@zhp.net.pl